سامسونگ و مشکل در انتخاب زبان های بیکسبی

سامسونگ و مشکل در انتخاب زبان های بیکسبی 89856

نخستین دستیار هوش مصنوعی کمپانی سامسونگ با نام بیکسبی بعد از زبان کره ای در آموختن دیگر زبان های مهم همچون انگلیسی و چینی با مشکلاتی روبرو شده است که موجب بروز تاخیر در عرضه این دو زبان گردیده است.

منبع خبری نزدیکی به سامسونگ در 27 ژوئن (ششم تیرماه) به شرط ناشناس ماندن در مصاحبه ای که با وبسایت اینوستر اعلام کرده است که امکانات زبان شناسی دستیار هوشمند Bixby نسبت به رقبای بزرگی مانند اپل سیری یا الکسا آمازون کماکان ناچیز است.

سامسونگ و مشکل در انتخاب زبان های بیکسبی 654

سامسونگ در ماه آوریل بود که از دستیار دیجیتال بیکسبی به همراه دو فبلت پرچمدار گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس پرده برداری کرد.این منبع ضمنا اعلام کرده است که با اینکه نسخه کره ای این دستیار هوشمند در ماه می برای کاربران منتشر شده است،اما در عرضه نسخه انگلیسی و نسخه چینی این دستیار هوشمند به دلیل عدم وجود منابع مانند اده ها و کارشناسان متخصص در زبان های خارجی تاخیر افتاده است.

این برند کره ای استارتاپ VivLabs را خریداری کرده است.این را باید گفت که دستیار صوتی اپل سیری توسط این استارتاپ ساخته شده است.توسعه یک دستیار دیجیتال هوشمند،مقصود سامسونگ از خرید این استارتاپ بوده که که از تکنولوژی هوش مصنوعی بهره مند است.البته این استارتاپ در توسعه دستیار صوتی بیکسبی سامسونگ هیچ گونه نقشی نداشته است بدین علت که توسعه بیکسبی قبل از خرید این استارتاپ انجام شده است.

Dong Jin-Koh،رئیس بخش موبایل سامسونگ در ماه آوریل اعلام کرده بود که نسخه انگلیسی و نسخه چینی بیکسبی در ماه می و ماه ژوئن روانه بازار خواهد شد.سامسونگ اکنون نسخه انگلیسی دستیار هوشمند خود را برای بعضی از کاربران منتخب دو پرچمدار گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس عرضه کرده است و این نسخه در حال حاضر در مرحله آزمایشی می باشد.

یکی از سخنگویان این کمپانی در توضیح تاخیری که در ارائه نسخه انگلیسی و چینی دستیار صوتی بیکسبی بوجود آمده،اعلام کرده است که تلاش می کنیم قابلیت های زبان شناسی بیکسبی را افزایش داده تا بدین ترتیب دستیار پیشرفته تر برپایه هوش مصنوعی قادر به رفع نیازهای ما باشد.

منبع:theinvestor

نوشته سامسونگ و مشکل در انتخاب زبان های بیکسبی اولین بار در tech24 پدیدار شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme