تماس با 119 با اثر انگشت در پتنت جدید اپل

تماس با 119 با اثر انگشت در پتنت جدید اپل 899

به طور حتم تماس با پلیس بسیار آسان می باشد.اما گاهی اوقات شرایطی وجود دارد که ممکن است انجام همین کار آسان هم برای کاربر ممکن نباشد.بدین منظور شرکت اپل به تازگی اختراع جدیدی را ثبت کرده است که راه های دیگری را برای تماس با 911 برای کاربر فراهم می کند.

درباره این اختراع آمده است که میتوانیم با استفاده از اثر انگشت،گوشی هوشمند آیفون را به شماره گیری 911 وادار کرد.ضمنا این سیستم توصیف می کند که کاربران چطور میتوانند از اثر انگشت،الگو یا فشار بهره بگیرند تا گوشی در زمانیکه در حال تلاش برای برقراری تماس با 911 است را با زمانیکه فشار ساده روی Touch ID قرار می دهند تا قفل گوشی را باز کنند را اشتباه نگیرد.

برای نمونه شما میتوانید از انگشت شست برای بازکردن قفل دستگاه استفاده کند و همچنین گوشی را به نحوی تنظیم کنید که انگشت کوچک شما برای تماس با 911 در نظر گرفته شود یا شاید بتوانیم این امکان را با فشار های پیاپی روی اسکنر اثر انگشتفعال کرد.باتوجه به این موضوع که گاهی اوقات در موارد اورژانسی نمیتوانیم به راحتی صحبت کنیم،همچون زمانیکه گروگان گرفته شده اید،این سیستم اطلاعات اضافی را همچون مکان شما به پلیس ارسال کرده و مفید واقع خواهد شد.

ضمنا این ویژگی قادر به فعالسازی میکروفون می باشد یا ویدئوی زنده ثبت کند.این پتنت برنامه ریزی هایی را برای پاکسازی داده ها از آیفونی که خریده اید،خواهد داشت به نحوی که اگر میدانید دستگاه شما به سرقت رفته است،به طور حتم سارقان قادر به دسترسی به اطلااعات شما نخواهند بود.

باتوجه به این موضوع که این در حال حاضر تنها یک پتنت از جانب اپل می باشد،نمیتوانیم بگوییم که تبدیل به واقعیت خواهد شد یا خیر

 

نوشته تماس با 119 با اثر انگشت در پتنت جدید اپل اولین بار در tech24 پدیدار شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme