هواوی در حال تولید تراشه اختصاصی هوش مصنوعی

هواوی در حال تولید تراشه اختصاصی هوش مصنوعی 455666

شرکت هواوی اخیرا خبر داده که قصد ورود به دنیای هوش مصنوعی دارد و اعلام کرده است که نخستین تراشه برپایه این تکنولوژی را در پاییز سال جاری تولید و به بازار عرضه خواهد کرد.

این خبر را یو چنگ دونگ یا ریچارد یو در جریان کنفرانس اعلام گزارش عملکرد هواوی در اولین نیمه سال جاری میلادی اعلام کرد.یو چنگ دونگ که اکنون یکی از مدیران ارشد کمپانی چینی هواوی است،در این باره اعلام کرد که ترکیب هوش مصنوعی،Cloud و تراشه در عصر حاضر میتواند به منظور تولید نسل جدید دستگاه های هوشمند بسیار مهم باشد.

هواوی تصمیم به سرمایه گذاری در حوزه هایی مانند نوآوری،کیفیت،کانال های ارتباطی و سرویس ها و استفاده از آن در تولید اسمارت فون ها،رایانه ها،تجهیزات پوشیدنی،وسایل هوشمند خانگی،شبکه خودروها و دستگاه های مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دارد.تا بدین وسیله تجربه جدیدی از زندگی برپایه هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم کند.

همچنین باید بگویین که شرکتهایی مانند فیسبوک هم در سالهای گذشته اقدامات بزرگی را در حوزه توسعه تکنولوژی هوش مصنوعی انجام داده اند و به نظر می آید که تا چند سال آینده،تحولات عظیمی در حوزه تولید و عرضه محصولات برپایه این فناوری رخ دهد.

 

نوشته هواوی در حال تولید تراشه اختصاصی هوش مصنوعی اولین بار در tech24 پدیدار شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme